انتقاد رئیس کمیسیون کشاورزی از غفلت صادرات محصولات غذایی/ حوزه سلامت غذایی با پراکندگی بخش‌ها رو به رو است

گروه استان‌ها – رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی ضمن انتقاد از غفلت صادرات غذایی کشور گفت: حوزه سلامت غذایی با پراکندگی بخش‌ها رو به رو است.

سیدجواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن اشاره به نوسات قیمت در خصوص گوشت مرغ و تخم‌مرغ اظهار داشت: تعیین قیمت این محصولات در بازه‌ای مشخص می‌تواند از آشفتگی بازار جلوگیری کند و ستاد تنظیم بازار نیز معیارهای لازم در این زمینه را در اختیار دارد.

وی با بیان اینکه تعیین قیمت مرغ و تخم‌مرغ در بازه معین به نفع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان است، افزود: با تشکیل جلساتی در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی مقرر شد تا با تشکیل کارگروهی در سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان قیمت تخم مرغ و جوجه یک روزه به صورت ماهانه تعیین شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امنیت غذایی یکی از مهمترین موضوعات امروز جامعه جهانی است، ابراز داشت: یکی از مباحث مطرح شده در بحث امنیت غذایی سلامت محصولات است که در کشور در حوزه سلامت غذا دچار آشفتگی و پراکندگی بخش‌ها هستیم.

وی ضمن انتقاد از تمرکز بیشتر سازمان غذا و دارو بر روی موضوع دارو گفت: متاسفانه موضوع دارو بحث سلامت غذایی را در سازمان غذا و دارو که متولی این موضوع شناخته می‌شود، تحت تاثیر قرار داده و بر همین اساس لازم است تا سازمان غذا به صورت مستقل فعالیت داشته باشد.

ساداتی‌نژاد ضمن انتقاد از غفلت در خصوص صادرات غذا تصریح کرد: برخی از کشورهای منطقه در خصوص صادرات غذا بسیار فعال بوده و در این زمینه عواید زیادی را به تولیدکنندگان و آن کشورها نصیب کرده است در حالی که ایران از این موضوع بی‌بهره بوده است.