آغاز فروش گوشت تنظیم بازاری در فروشگاه‌های زنجیره‌ای

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور از آغاز فروش گوشت تنظیم بازار ویژه ماه مبارک رمضان از دیروز در فروشگاه‌های زنجیره‌ای سراسر کشور خبر داد.
حسن عباسی معروفان گفت: قیمت فروش گوشت تنظیم بازار کیلویی 42 هزار تومان است که در تمامی‌فروشگاه‌های زنجیره‌ای سراسر کشور توزیع و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: توزیع 10 هزار تن گوشت مرغوب وارداتی به‌صورت منجمد تا بیستم ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت تا مردم با خیال آسوده بتوانند گوشت مورد نیاز خود را تهیه و مصرف نمایند.
عباسی معروفان در مورد تامین مرغ ماه رمضان نیز گفت: با تدابیر اتخاذ شده هیچ کمبود و افزایش قیمتی در ماه رمضان نداریم و هر چقدر بازار نیاز به مرغ داشته باشد آماده تأمین آن هستیم.
وی افزود: در حال حاضر قیمت فروش مرغ در بسیاری از استان‌ها پایین‌تر از قیمت مصوب تنظیم بازار است که این موضوع نشان از افزایش عرضه در فروشگاه‌های سراسر کشور است.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور افزود: در روزهای گذشته توانستیم ذخایر استراتژیک کشور را با حجم بالای خرید مرغ مرغوب تأمین کنیم تا نگرانی از بابت تأمین اقلام پروتئینی مردم نداشته باشیم.
وی افزود: در بسیاری از شهرها در حال حاضر تعادل برقرار شده و میزان عرضه و خرید مردم با هم برابر است و قیمت همچنان پایین‌تر از قیمت مصوب تنظیم بازار است و تولیدکنندگان فشار زیادی را تحمل می‌کنند.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور همچنین در مورد خرید دام زنده نیز گفت: شرکت پشتیبانی امور دام آماده خرید دام زنده سنگین از دامداران با قیمت هر کیلو 27 هزار تومان است اما وضعیت بازار در حال حاضر به‌گونه‌ای است که فروشنده تمایل دارد دام خود را به بازار آزاد با قیمت 28 تا 30 هزار تومان بفروشد و بازار نیز رونق دارد.