آغاز عرضه مرغ دولتی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای

 

معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام از آغاز عرضه مرغ منجمد در فروشگاه‌های زنجیره‌ای به مناسبت ایام عید خبر داد و گفت: ۶۰ درصد از مطالبات ذرت کاران پرداخت شد.

عباس والوزی درباره آخرین وضعیت ذخیره‌سازی مرغ و گوشت قرمز برای شب عید، اظهار داشت: درباره میزان ذخایر، جای هیچ‌گونه نگرانی نیست و ذخایر ما به‌اندازه‌ای است که پاسخگوی نیاز بازار شب عید باشد.

وی تصریح کرد: برای شب عید به هر میزان که لازم باشد، ما آمادگی داریم در جهت تنظیم بازار مرغ و گوشت قرمز وارد بازار کنیم.

معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام کشور با بیان اینکه ما معتقد هستیم گوشت مرغ منجمد ازنظر کیفی برتری‌هایی نسبت به گوشت گرم دارد، گفت: برای دسترسی آسان‌تر مردم به این نوع مرغ، ما در حال ساماندهی عرضه آن در فروشگاه‌های زنجیره‌ای هستیم، ضمن اینکه عرضه مرغ منجمد از هفته جاری در فروشگاه‌های زنجیره‌ای شروع‌شده و تا شب عید نیز ادامه خواهد داشت.

والوزی با اشاره به اینکه قبلاً تهیه مرغ منجمد برای برخی از مصرف‌کنندگان سخت بود و در همه‌جا وجود نداشت، اضافه کرد: در حال حاضر مردم می‌توانند مرغ منجمد را از فروشگاه‌های مذکور خریداری کنند.

به گفته وی، قیمت مرغ منجمد دولتی حدود ۵۵۰۰ تومان است و شرایط به‌گونه‌ای کنترل می‌شود که این نرخ تا شب عید ثابت بماند.

والوزی در پاسخ به این پرسش که آیا عرضه گوشت قرمز در فروشگاه‌های زنجیره‌ای آغازشده است؟ گفت: درباره گوشت هنوز چنین نیازی احساس نشده است و بازار این کالا در حال حاضر توسط بخش خصوصی به‌خوبی مدیریت می‌شود، بااین‌حال به‌محض اینکه چنین نیازی حس شود، ما آمادگی تزریق گوشت قرمز به بازار را هم داریم و این کار را خواهیم کرد.

این مقام مسئول در شرکت پشتیبانی امور دام کشور در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه قیمت گوشت قرمز دولتی برای مصرف‌کنندگان چقدر خواهد بود؟ اظهار داشت: با توجه به اینکه هنوز عرضه این کالا را آغاز نکردیم، قیمتی هم اعلام‌نشده است. هر زمان که لازم شد، گوشت قرمز در بازار توزیع شود، نرخ آن را هم اعلام خواهیم کرد.

والوزی با بیان اینکه تجربه سال گذشته درزمینهٔ گوشت مرغ امسال تکرار نخواهد شد، تصریح کرد: امسال تجربه گذشته تکرار و مرغ گران نخواهد شد و نرخ‌ این کالا در بازار کاملاً متعادل است.

معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام کشور درباره آخرین وضعیت پرداخت مطالبات ذرت کاران گفت: نزدیک به ۶۰ درصد از مطالبات ذرت کاران پرداخت‌شده است و سعی می‌کنیم مابقی آن به‌سرعت پرداخت شود.

والوزی با بیان اینکه ۳۴۰ هزار تن ذرت از کشاورزان خریداری‌شده است، اضافه کرد: تاکنون حدود ۲۵۰ میلیارد تومان از مطالبات پرداخت‌شده و حدود ۱۳۰ میلیارد تومان آن باقی‌مانده است که تلاش می‌کنیم تا عید پرداخت شود.