کشف ۹ تن و ۶۰۰ کیلوگرم مرغ زنده خارج از شبکه توزیع در ایلام

سردار “نورعلی یاری” اظهار کرد: روز گذشته ماموران پاسگاه انتظامی هندمینی شهرستان بدره در راستای اجرای طرح مبارزه با کالای قاچاق در مسیر های مواصلاتی شهرستان، حین کنترل خودروهای عبوری ۳ دستگاه کامیون و یک دستگاه وانت نیسان حامل بار مرغ زنده را متوقف و مقدار ۹ تن و ۶۰۰ کیلوگرم مرغ زنده فاقد مجوز قانونی کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان ایلام  با بیان اینکه در این راستا ۴ نفر دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند، گفت: کارشناسان ارزش ریالی این محموله مرغ زنده قاچاق را ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال تعیین کردند.

یاری با اشاره به اینکه از ابتدای سال تا کنون بیش ۶۷ تن مرغ قاچاق به ارزش ۱۴ میلیارد ریال در سطح استان کشف شده است ،تصریح کرد: پس هماهنگی با مرجع قضائی، طیور کشف شده جهت توذیع در بازار تحویل مراجع ذیربط شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از کانال اطلاع رسانی پلیس، وی بر اثر گزاری قاچاق در افزایش قیمت این کالای مورد نیاز مردم در چند ماهه اخیر اشاره کرد و از مردم خواست: با گزارش به موقع اخبار در خصوص قاچاق کالا و ارز، خصوصا مایحتاج ضروری مردم، پلیس را در برخورد قاطع و قانونی و به موقع با افراد سود جو همراهی کنند.