کاهش ۱۳ هزار واحدی شاخص بورس

به گزارش ایرنا، شاخص هم‌وزن با ۶ هزار و ۱۹ واحد کاهش به ۷۱۳ هزار و ۵۴۰ واحد و شاخص قیمت با سه هزار و ۴۲۶ واحد افت به ۴۰۶ هزار و ۲۳۲ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از هفت میلیارد و ۷۰۴ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۶ هزار و ۹۲۳ میلیارد ریال معامله شد.

شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۲۵۵ واحد، شرکت سرمایه گذاری صدر تامین (تاصیکو) با ۱۳۳ واحد، شرکت سرمایه گذاری رنا (ورنا) با ۱۱۵ واحد، شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (وبانک) با ۷۷ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل؛ ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۱۸۸ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۹۷۲ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۶۱۱ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۵۵۴ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۴۵۲ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۴۴۴ واحد، سایپا (خساپا) با ۳۹۲ واحد و بانک تجارت (وتجارت) با ۳۸۰ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، شرکت سرمایه گذاری رنا (ورنا)، سرمایه گذاری سایپا (وساپا)، ایران خودرو (خودرو)، سایپا (خساپا)، بهساز کاشانه تهران (ثبهساز) و گروه مالی شهر (شهر) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۵۲۰ هزار برگه سهم به ارزش ۶ هزار و ۶۹۹ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز در امروز بیش از ۲۱۷ واحد کاهش داشت و به ۲۶ هزار و ۴۳۲ واحد رسید. در این بازار بیش از چهار میلیارد و ۵۷۳ میلیون برگه سهم و اوراق مالی داد و ستد شد.

گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، کشتیرانی دریای خزر (حخزر)، توسعه سامانه نرم افزاری نگین (توسن)، دراوسازی شهید قاضی (دقاضی) و توسعه فن افزار توسن (فن افزا) تأثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

در مقابل، مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان)، ایران‌خودرو دیزل (خاور)، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، بهمن دیزل (خدیزل)، بانک دی (دی)، پتروشیمی زاگرس(زاگرس)، فرابورس ایران (فرابورس) و بیمه پاسارگاد (بپاس) با تأثیر منفی بر این شاخص همراه بودند.