کاهش تخلف مرغداران با اتصال سامانه بازارگاه به سامانه اطلاعات کشتارگاه ها/ جوجه ریزی 110 میلیون قطعه در کشور

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از اجرای برنامه ای برای جلوگیری از تخلفات در بازار مرغ خبر داد و گفت: با برنامه ریزی های انجام شده و با اتصال سامانه بازارگاه به سامانه اطلاعات کشتارگاه ها تخلف مرغداران کاهش خواهد یافت.

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، اکبر فتحی در گفت وگو با خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار داشت: از دو هفته گذشته سامانه بازارگاه که سامانه ثبت نام برای دریافت نهاده دولتی است، به سامانه اطلاعات کشتارگاه ها متصل شده است که در آن اگر تولیدکننده ای نهاده دولتی دریافت کند اما مرغ تولیدی را تحویل شبکه توزیع دولتی ندهد، دیگر سهمیه نهاده دولتی را دریافت نخواهد کرد.
وی ادامه داد: مرغداران ۴۰ تا ۴۵ روز بعد از دریافت نهاده، باید مرغ تولیدی را وارد شبکه توزیع کنند و امتناع از آن تخلف است.
فتحی گفت: از یک ماه پیش تامین و توزیع نهاده منظم تر شده و فعلا مشکلی در تامین نهاده نداریم و امیدواریم با توزیع دقیق نهاده، تخلف مرغداران هم کمتر باشد.
رئیس جهادکشاورزی آذربایجان شرقی متذکر شد: هر ماه باید ۱۱۰ میلیون جوجه ریزی در کشور داشته باشیم اما این رقم در مهرماه ۹۰ میلیون بود که ۲۰ میلیون کاهش داشت؛ در آبان ماه اما جوجه ریزی دوباره به عدد ۱۱۰ میلیون رسید و امیدواریم کمبودی در تولید مرغ نداشته باشیم.