چگونه سالن پرورش طیور آماده کنیم؟

آماده سازی سالن پرورش طیور مانند هر فعالیت دیگر نیازمند رعایت نکات و دستورالعمل‌های خاصی است. همچنین به دلیل آلودگی ‌های موجود در این صنعت و جهت جلوگیری از شیوع بیماری ‌های مختلف، توجه به نکات بهداشتی امری ضروری است.

 

آماده‌سازی سالن پرورش طیور شامل دو مرحله است :

 

  1. شستشو و ضدعفونی سالن و وسایل پرورش
  2. آماده‌ سازی سالن برای جوجه‌ ریزی

شستشو و ضدعفونی سالن و وسایل پرورش

در ابتدا لازم است سالن پرورش طیور از هر گونه آلودگی و عوامل بیماری ‌زا پاک گردد.  شستشو و ضدعفونی کردن سالن به شرح زیر انجام می ‌گیرد.

 

1.جمع‌آوری کود، پوشال و ضایعات بستر سالن

تمامی کود و ضایعات باقی ‌مانده از دوره‌ قبلی پرورش شما باید از سالن خارج و تا حد امکان از محل مورد نظر دور گردد.

باقی ماندن این اقلام ممکن است باعث ایجاد بیماری‌ های مختلف شود.

 

2.انجام تعمیرات لازم در سالن

 

در این مرحله کلیه تعمیرات ساختمانی مانند پر کردن درز ها و ترک‌ های سالن و نیز کنترل تجهیزات از جمله موتور برق، سیستم توزیع برق و … انجام می ‌شود تا در طی مرحله ضد عفونی سالن، از ورود و خروج بی ‌مورد افراد به داخل سالن اجتناب شود.

 

3.شستشوی سالن پرورش

کف سالن، دیوار ها (حداقل تا یک متری از سطح زمین)، پنجره ها و درب سالن باید به طور کامل با آب شسته شود. به طوری که هیچ اثری از کود یا ضایعاتی باقی نماند. سپس لازم است تمامی قسمت ‌های سالن پرورش توسط مواد شوینده مختلف مانند مواد سفید کننده‌، پودر های آنزیم ‌دار، صابون مایع و … به طور کامل شستشو شود.

 

4.شستشوی وسایل سالن پرورش

در مرحله بعد بایستی تمام وسایل سالن مانند دانخوری ‌ها، آبخوری‌ ها، تهویه ‌ها، وسایل گرمایشی و سرمایشی و … با مواد شوینده شسته شوند. برای انجام این کار می‌ توان از صابون مایع به نسبت یک لیتر صابون در 100 لیتر آب و یا 500 گرم پودر لباسشویی در 200 لیتر آب استفاده کرد. مخلوط حاصل با آب فشار ضعیف و ولرم از سمت سقف به سمت کف سالن و از انتها به ابتدای آن بطور کامل پاشیده می ‌شود. لازم است کف حاصل به مدت 30 دقیقه باقی‌ مانده و سپس به همان طریق و با آب فشار ضعیف آب ‌کشی ‌شود. پس از پایان شستشو لازم است تا خشک شدن کامل سالن صبر شود.

 

آماده سازی سالن یا محل پرورش برای جوجه ریزی

 

1.درز گیری

تمامی درز های سالن لازم است پوشانده شود. اگر از پنجره‌ ها برای تهویه استفاده می‌ شود، لازم است جهت جلوگیری از عدم ورود پرندگان وحشی با تور پوشانده شود.

 

 

2.نصب و آماده‌سازی وسایل پرورش

پس از درز گیری لازم است آبخوری ‌ها و دانخوری ‌هایی که از سقف آویزان و یا به صورت نیپل و اتوماتیک هستند نصب شوند.

وسایل گرمایشی و سرمایشی‌ ای هم که روی کف سالن قرار می‌ گیرند، باید بعد از آماده شدن بستر نصب گردند.

 

 

3.کنترل سیستم گرمایش، سرمایش، نور، تهویه، آبخوری  و دانخوری

وسایل گرمایشی و سرمایشی، تهویه ‌ها، سیستم روشنایی، آبخوری ‌ها و دانخوری‌ ها باید کنترل و در صورت وجود مشکل، برای حل مشکل برنامه‌ ریزی و اقدام گردد.

 

4.آماده سازی بستر

کف سالن طیور را باید با موادی مانند رول بستر، پوشال چوب و..  به طور کامل پوشاند. رول بستر به دلیل جذب عالی آب ، استرلیزه بودن، گرد و خاک کمتر و قیمت مناسب‌ تر بهترین گزینه برای این کار است. جهت پرورش جوجه‌ ی یک ‌روزه در فصول سرد سال حتما باید رول بستر کف سالن دولایه شود.

 

دمای سالن بستگی به نوع و سن پرنده دارد. پس از تعیین دما، جهت اطمینان از صحت عملکرد سیستم ‌ها و جلوگیری از شوک دمایی به پرنده، باید 24 ساعت قبل از جوجه‌ ریزی دمای مورد نظر با استفاده از سیستم‌ های گرمایش یا سرمایش تنظیم شود.

در صورت استفاده از رطوبت ‌ساز، رطوبت سالن را باید براساس سن و نوع پرنده تنظیم نمود.

 

 

5.شعله‌گیری

 

در قسمت داخلی سالن لازم است کف و دیواره‌ها به طور کامل تا ارتفاع 5/1 متری توسط شعله‌ افکن سوزانده ‌شود. در قسمت خارجی سالن نیز تا فاصله 3 تا 5 متری بطور کامل سوزانده شده و از پوشش گیاهی کاملاً پاکسازی شود.

 

6.گازدهی

 

قبل از شروع گازدهی باید تمامی منافذ سالن را با دقت پوشاند. شایان ذکر است که گاز ‌فرمالین خاصیت نفوذ پذیری چندانی ندارد. بنابراین دانخوری ‌ها، آبخوری ها و …  باید به طور کامل در سطح سالن توزیع و از انباشتن آن بر روی هم خودداری شود.

برای هر 5/2 متر‌مکعب فضا، 20 گرم پرمنگنات و 40 میلی ‌لیتر فرمالین لازم است. در کل سالن باید ظروف مناسب در نظر گرفته و ابتدا پرمنگنات داخل آنها توزیع شود. سپس از سمت انتهای سالن به سمت درب خروج فرمالین را به پرمنگنات افزوده و سریعاً از سالن تخلیه شود. (استفاده از ماسک ضد گاز و رعایت کلیه اصول ایمنی در این مرحله  ضروری است). گاز حاصل بایستی حداقل 48 ساعت داخل سالن بماند و حداقل 48 ساعت قبل از ورود جوجه بطور کامل از سالن تخلیه شود. دمای 20 درجه سانتی‌ گراد و رطوبت 65 درصد برای عملکرد مناسب گاز فرمالین ضروری است. بنابراین قبل از شروع این مرحله باید نسبت به تعدیل دما و رطوبت داخل سالن اقدام مناسب صورت گیرد.

 

در پایان ذکر این نکته ضروری است که تمامی مراحل ضدعفونی و آماده ‌سازی سالن در صورت عدم اجرای صحیح سیستم قرنطینه بی ‌تأثیر بوده و تنها باعث هدر رفتن وقت و هزینه شما خواهد بود. بنابراین همانطور که شستشو و ضدعفونی سالن امری لازم و ضروری است، قرنطینه و بهداشت در کل دوره پرورش تا روز آخر نیز  باید به درستی رعایت شود.

همچنین فاصله زمانی دو دوره پرورشی نیز جهت تأمین امنیت زیستی مؤثر، 20 روز می‌باشد. افزایش یا کاهش این فاصله زمانی، باید با توجه به دستورالعمل ‌های سازمان دامپزشکی و با صلاحدید شبکه دامپزشکی و دریافت مجوز جوجه‌ریزی انجام گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *