مرغ ۷ هزارتومانی گران نیست

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی ایران با بیان اینکه در حال حاضر قیمت مرغ به تعادل رسیده است، گفت: به نظر می‌رسد با ذخیره‌سازی‌های مناسب شرکت پشتیبانی دام قیمت مرغ بیش از این افزایش پیدا نکند.

همایون دارابی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه پیش‌ازاین قیمت مرغ با توجه به هزینه‌های تمام‌شده برای تولیدکنندگان مقرون‌به‌صرفه نبود، اظهار داشت: در حال حاضر قیمت مرغ به تعادل رسیده و منافع مشترک مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تأمین‌شده است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی ایران با بیان اینکه امسال شرکت پشتیبانی امور دام و طیور از طرف دولت خرید تضمینی مناسبی در حد 160 هزار تن مرغ را انجام داده است، افزود: در همین راستا دیگر احتیاجی به خرید تضمینی مرغ در سال جاری نیست.

وی اضافه کرد: پیش‌ازاین واحدهای تولیدی برای تأمین مواد اولیه از ارز مرجع استفاده می‌کردند اما اختصاص ارز مبادله‌ای برای خرید مواد اولیه باعث شد تا هزینه‌ها افزایش پیدا کند.

دارابی با بیان اینکه هم‌اکنون با خریدهای تضمینی و قیمت مرغ در سطح بازار به شرایط تعادل قیمت‌ها دست پیداکرده‌ایم، تصریح کرد: دیگر تا پایان سال دلیلی برافزایش قیمت مرغ وجود ندارد.

وی با تأکید بر اینکه قیمت 7 هزار تا 7 هزار و 200 تومان برای هر کیلو مرغ آن‌هم در شرایط فعلی بسیار مناسب است اظهار داشت: با مدیریت مسئولان مربوطه و عرضه مرغ‌های ذخیره‌شده شرکت پشتیبانی امور دام امیدواریم قیمت مرغ در همین شرایط تعادل باقی بماند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *