مرغ در مازندران بارگیری نمی‌شود

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی کشور، اوضاع این صنعت را نامطلوب عنوان کرد و گفت: هم‌‌اکنون در مازندران مرغ بارگیری نمی‌شود.

محمد یوسفی با بیان اینکه صادرات مرغ و تخم‌مرغ به کشور افغانستان در حال انجام است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد، اظهار داشت: صادرات به عراق همچنان محدود است.

وی اظهار امیدواری کرد: صادرات مرغ ایرانی به عراق در آینده‌ای نزدیک از سر گرفته شود، ضمن اینکه در حال حاضر بازار مرغ در شرایط نامطلوبی به سر می‌‌برد.

یوسفی با بیان اینکه روز گذشته قیمت مرغ آماده به طبخ در میدان بهمن به ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان رسید، گفت: همچنین مرغ زنده به‌صورت مدت‌دار ۳۷۰۰ تومان و نقدی بین ۳۴۰۰ تا ۳۴۵۰ تومان خریدوفروش می‌شود.

وی اظهار داشت: پیش‌‌بینی ما این است که اوضاع تا مهرماه به همین شکل باقی بماند و هیچ راه‌حلی جز کاهش تولید وجود ندارد، ضمن اینکه قیمت جوجه نیز با افت زیادی همراه بوده است.

این مقام مسئول، وضعیت تولیدکنندگان مازندرانی را بسیار نامطلوب عنوان کرد و افزود: در مازندران مرغ بارگیری نمی‌شود. کسانی که مرغ زنده از تولیدکنندگان خریداری می‌کنند، هر طور دوست دارند زورگویی می‌کنند و مرغداران به‌شدت گرفتار هستند.

یوسفی با بیان اینکه در حال حاضر فشار روی شرکت پشتیبانی امور دام برای خرید مرغ مازاد بسیار زیاد است، تصریح کرد: مگر شرکت پشتیبانی چقدر توان خرید دارد؟ به اعتقاد بنده شرکت باید خود را از این ماجرا کنار بکشد و حتی یک عدد مرغ هم خریداری نکند.

وی، میزان خرید شرکت پشتیبانی امور دام را بسیار زیاد عنوان و اضافه کرد: خرید مرغ مازاد توسط شرکت زمانی برای صنعت تأثیرگذار و مفید است که قیمت مرغ زنده در بازار کمتر از ۴۴۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان نباشد اما وقتی‌که شرکت پشتیبانی محصول مازاد را جمع‌آوری می‌کند و از آن‌طرف مرغدار مرغ زنده را ۳۵۰۰ تومان می‌فروشد، بنابراین این اقدام مؤثر نیست.