مجلس پیگیر کاهش قیمت کالاهای اساسی است/ جلسات مکرر کمیسیون کشاورزی پیرامون نحوه تخصیص ارز

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس از ورود کمیسیون متبوعش به گرانی مرغ و سایر کالاهای اساسی مردم خبر داد و گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده به زودی قیمت‌ مرغ و سایر اقلام معیشتی مردم کاهش خواهد یافت.

 

محمدتقی نقدعلی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به آشفتگی بازار کالاهای اساسی مردم گفت: مجلس به ویژه کمیسیون کشاورزی آن به جد پیگیر ساماندهی وضعیت بازار بوده و در این راستا جلساتی با مسئولان مربوطه داشته است.

وی با تاکید بر اینکه بحث ثبت سفارش نهاده‌ها و نحوه تخصیص ارز به آن‌ها از مواردی است که در کمیسیون کشاورزی مجلس مورد بحث و بررسی واقع شده است، افزود: این کمیسیون در بحث مرغ لاین آرین نیز ورود کرده تا به این ترتیب بتوانیم قیمت مرغ مصرفی مردم را کاهش دهیم.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای رفع مشکلات رخ داده در مسیر تخصیص ارز به نهاده‌های دامی و کشاورزی کمیته‌ای از نمایندگان مجلس از بندر امام خمینی نیز  بازدید کرده است، اضافه کرد: مجلس مدام در حال رایزنی بوده و جلسه‌ای با حضور نمایندگانی از وزارت صمت و جهاد کشاورزی و همچنین رئیس کل بانک مرکزی داشته است.

نقدعلی با تاکید بر اینکه تخصیص به موقع ارز به نهاده‌های دامی و کشاورزی می‌تواند جلوی افزایش قیمت کالاهای اساسی مردم را بگیرد، گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده به زودی قیمت‌ مرغ و سایر اقلام معیشتی مردم کاهش خواهد یافت، با توجه به اینکه قیمت جهانی نهاده‌ها نیز کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه داد:  برای تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی جلسات متعددی در مجلس برگزار شده و پیگیری‌های مستمر همچنان ادامه خواهد داشت.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ورود مجلس به گرانی کالاهای اساسی برای جلوگیری از غفلت ‌ها و قصورها بوده تا به این ترتیب قیمت‌ها روند نزولی به خود بگیرند.