قیمت مرغ در ایلام به ۲۹هزار تومان رسید/ تنها کشتارگاه مرغ استان تعطیل شد/ سرنوشت نامعلوم کارگران

گروه استان‌ها- افزایش قیمت ناگهانی مرغ با کیلویی ۲۹ هزار تومان و نبودِ آن در بازار، یکی از دغدغه‌های شهروندان ایلامی است؛ دغدغه‌ای که نه‌تنها موردتوجه مسئولان استانی قرار نگرفت بلکه با وعده‌های بی‌نتیجه به تعطیلی کشتارگاه ایلام انجامید.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام ؛ گرانی گوشت مرغ در ایلام و افزایش ناگهانی قیمت این محصول پرمصرف به کیلویی 29 هزار تومان در سایه نبود نظارت مسئولان همچنان یکی از دغدغه‌های شهروندان ایلامی است، دغدغه‌ای که نه‌تنها موردتوجه مسئولان استانی قرار نگرفت بلکه با وعده‌های بی‌نتیجه به تعطیلی کشتارگاه مرغ ایلام نیز انجامید.

این کشتارگاه که تنها واحد کشتار مرغ در استان ایلام است و با تولید سالیانه بیش از 50 هزار تن و اشتغال بیش از 100 نفر فعال بود، در سایه غفلت مسئولان تعطیل شد و تعطیلی آن بیکاری کارگران این واحد تولیدی، افزایش قیمت و نبود مرغ در بازار ایلام را در پی داشته است.

کشتارگاه مرغ ایلام، به چرخه تولید برگردانده می‌شود

در این زمینه رضا محمدرحیمی، رئیس سازمان صمت استان ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام اظهار داشت: تعطیلی کشتار مرغ ایلام صنفی است و ارتباطی با کمبود مرغ ندارد.

رئیس سازمان صمت استان ایلام گفت: مرغ زنده برای کشتار به مقدار موردنیاز در اختیار کشتارگاه توسط مرغداران قرارگرفته است اما مشکلات صنفی این کشتارگاه سبب تعطیلی آن شده است.

محمدرحیمی به حمایت دستگاه مربوطه خود از این واحد تولیدی اشاره کرد و افزود: برای برطرف‌کردن مشکلات این واحد تولیدی در حال انجام رایزنی بوده که به‌زودی با برطرف شدن مشکلات به چرخه تولید برگردانده می‌شود.

بی‌توجهی مسئولان در رفع مشکلات عامل تعطیلی است

همچنین عزیز قیصوری، رئیس هیئت‌مدیره اتحادیه مرغداران ایلام به خبرنگار تسنیم گفت: تعطیلی کشتارگاه مرغ ایلام ناشی از بی‌توجهی به قیمت‌گذاری تولیدات توسط مسئولان استانی است.

رئیس هیئت‌مدیره اتحادیه مرغداران ایلام که کشتارگاه مرغ ایلام نیز وابسته به این اتحادیه است؛ گفت: بی‌توجهی به قیمت‌گذاری، مالیات و عوارض و سایر مسائل دست‌وپا گیر و مانع تولید، راهی جز تعطیلی این واحد را برای مدیران آن باقی نگذاشته است.

وی سرنوشت کارگران شاغل در این واحد تولیدی را نامعلوم دانست و گفت: کارگران جهت استفاده از بیمه بیکاری به تأمین اجتماعی معرفی می‌شوند.

قیصوری خاطرنشان کرد: تأمین مرغ موردنیاز استان در حال حاضر فقط از طریق استان‌های همجوار ممکن است و یکی از دلایل نبود مرغ در استان نیز همین است.