قیمت جهانی نفت برنت ۸۵ دلار و ۳۹ سنت شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۴۵ سنت معادل ۰.۵۳ درصد افزایش به ۸۵ دلار و ۳۹ سنت رسید.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، به نقل از رویترز، قیمت نفت در اولین ساعات تجارت در روز چهارشنبه افزایش یافت که دلیل آن را می‌توان کاهش ذخایر نفت خام آمریکا و کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس دانست.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۴۵ سنت معادل ۰.۵۳ درصد افزایش به ۸۵ دلار و ۳۹ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۳۸ سنت معادل ۰.۴۷ درصد افزایش ۸۱ دلار و ۹ سنت معامله می‌شود.

 یکی از دلایل بالا رفتن قیمت نفت گزارش مؤسسه نفت آمریکا بود که نشان می‌داد ذخایر نفت خام این کشور حدود ۴.۳ میلیون بشکه در هفته منتهی به ۳۱ مارس کاهش یافته است.

گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا که بازوی آماری وزارت انرژی این کشور است، قرار است امروز منتشر شود.

 در آسیا بخش خدمات ژاپن با بالاترین سرعت طی ۹ سال گذشته در ماه مارس رشد کرده‌است.

 اطلاعیه جدید ائتلاف اوپک پلاس هم به بالا رفتن قیمت نفت کمک کرده‌است. با توجه به تصمیم جدید این ائتلاف، کل کاهش تولید آن به ۳.۶۶ میلیون بشکه در روز می‌رسد که شامل ۲ میلیون بشکه کاهش تولیدی در ماه اکتبر تصمیم‌گیری شده بود هم می‌شود. این رقم ۳.۷ درصد از تقاضای جهانی را تشکیل می‌دهد.

 نگرانی در مورد تقاضا و کاهش فعالیت کارخانه‌ای در آمریکا مانع افزایش بیشتر قیمت نفت شده‌است. ضعف تولید کارخانه‌ای در چین در ماه گذشته میلادی هم به نگرانی در مورد تقاضا افزوده است.