شمارش معکوس برای تعادل در بازار مرغ

در اولین نشست ستاد تنظیم بازار در سال جاری، این ستاد مصوب کرد به منظور مدیریت بازار مرغ در کشور، فروش جوجه یک روزه به قیمتی بالاتر از ۲۴۰۰ تومان ممنوع شود .

به گزارش خبرانلاین به نقل از شاتا، در عین حال اعضا مصوب کردند نهاده های مورد نیاز مرغداری ها به هر میزان که نیاز است به شرط عرضه مرغ با قیمت مصوب، با قیمت های تصویب شده در اختیارشان قرار گیرد.

ادارات جهاد کشاورزی سراسر کشور مکلف به نظارت بر وضعیت و قیمت عرضه جوجه یک روزه و همچنین قیمت مرغ شدند .
بر این اساس بر پایه اعلام ۱۲۱میلیون قطعه جوجه ریزی در کشور از سوی وزارت جهاد کشاورزی ،همه سازمان های وزارت جهاد کشاورزی مکلف شدند ضمن نظارت بر عرضه مرغ زنده،تولید و فروش مرغ زنده را در سامانه مربوطه درج نمایند .

به این ترتیب عرضه مرغ در شبکه تحت نظارت دولت مجاز است و در صورت عرضه مرغ به صورت خارج از شبکه برخوردقانونی صورت خواهد گرفت.

به موجب مصوبه ستاد تنظیم بازار کشتارگاه ها از کشتار مرغ با قیمت بالاتر از ۷۲۰۰ تومان منع شدند و مقرر شد در صورت کشتار مرغ با قیمت بالاتر از این رقم ، برخورد قانونی با کشتارگاه صورت خواهد گرفت.پیش بینی شده است بازرس مقیم در کشتارگاه ها مستقر شود .

شرکت پشتیبانی امور دام مکلف شد نسبت به عرضه روزانه هزار تن مرغ در تهران، با هدف تنظیم بازار، در هفته آینده اقدام نماید.

عرضه مرغ در سایر استان ها نیز به صورت برنامه از پیش تعیین شده تداوم خواهد یافت.بر این اساس واردات هفتاد هزار تن مرغ توسط بخش خصوصی و دولتی به کشور مجاز اعلام شده است.

در این نشست وضعیت استان های سیل زده نیز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تامین کالای مورد نیاز استان های سیل زده به هر میزان کالا که نیاز دارند، در دستور کار قرار گیرد .
گزارش ارائه شده بر فعالیت شبانه روزی برای تامین نان،مواد غذایی مورد نیاز و اقلام ضروری در استان ها دلالت داشت.

در این راستا تامین لاستیک ، اذوقه و نان نیز مورد تاکید قرار کرفت و گزارش ارائه شده از وضعیت توزیع کالا در استان های مذکور بررسی شد.