رویکرد دولت سیزدهم توسعه صادرات است/ حضور هیات‌های تجاری خارجی در ایران

«علی مطیع جهانی» روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه آسانسور اظهار داشت: رویکرد دولت سیزدهم توسعه صادرات به کشورهای مختلف جهان است، در همین رابطه مشوق‌ها و سیاست‌های صادراتی ارائه شده که برگزاری نمایشگاه‌ها با معرفی تولیدات با حضور هیات های تجاری به نفع صادرات است.

وی افزود: کالاهای ایرانی از لحاظ کمی و کیفی قابلیت رقابت در بازارهای جهانی را دارد که با رفع موانع و تسهیل صادراتی از صنعتگران حمایت می‌کنیم.

معاون اتاق تعاون با اشاره به حضور هیات‌های تجاری در نمایشگاه آسانسور، گفت: هیات‌های تجاری از کشورهای پاکستان، عراق، اقلیم کردستان، افغانستان و عمان از آخرین دستاوردها ی صنعت آسانسور و پله برقی بازدید کردند.

مطیع جهانی بیان داشت: در بخش دیگر این نمایشگاه نمایندگان کشورهای اسپانیا، آلمان، ایتالیا، ترکیه و امارات متحده عربی وارد گفتمان با تولیدکنندگان و صنعتگران برای توسعه صادرات شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: نشستی با حضور هیات‌های تجاری خارجی از کشورهای پاکستان، عراق و ترکیه در حاشیه این نمایشگاه برگزار شد که در آن ظرفیت‌های صادراتی و نیاز بازارهای خارجی مورد بررسی قرار گرفت.

معاون اتاق تعاون اعلام کرد: اتاق تعاون در کنار تعاونگران نسبت به صادرات کالاها همچنین قطعات، تجهیزات و خدمات فنی و مهندسی به کشورهای همسایه و منطقه آمادگی کامل دارد.

به گزارش ایرنا، نمایشگاه آسانسور که از ٢٣ تیرماه در محل دایمی نمایشگاه‌های بین المللی بود امروز به کار خود پایان می‌دهد.