ذخیره‌سازی 150 هزار تنی گوشت مرغ

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: 150 هزار تن ذخیره مرغ منجمد برای تنظیم بازار در کشور وجود دارد که در سنوات اخیر بی‌سابقه بوده است.

حسن رکنی در نشستی به‌منظور بررسی مسائل و مشکلات بهره‌برداران بخش کشاورزی شهرستان‌های گرمسار و آرادان، گفت: این میزان مرغ منجمد جایگزین مرغ‌های وارداتی شده است و در سال جاری تاکنون 65 هزار تن مرغ مازاد نیز صادرشده است.

وی افزود: برای حمایت از دامداران نیز شرایطی فراهم‌شده تا دام‌های کوچک که قابلیت صادرات دارند صادرشده و این کار در سال جاری در حال انجام است.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به نحوه پرداخت یارانه شیر و تحویل به‌موقع نهاده‌های مدت‌دار، از پیگیری برای عملیاتی شدن خرید شیر بر اساس قیمت ستاد تنظیم بازار خبر داد.

این مقام مسئول خاطرنشان ساخت: لذا تلاش ما بر این بوده که یارانه مستقیماً به‌حساب دامداران واریز شود که این امر امیدواریم تا پایان سال عملی شود.

در این نشست کرمعلی قندالی، رئیس سازمان امور عشایر ایران، طی گزارشی در خصوص تمدید مهلت پرداخت وجه جو دام‌های عشایر، ارائه خدمات آب‌رسانی، بازسازی راه‌های عشایر، استفاده از میان‌بندها برای چرای دام عشایر اظهار کرد: امسال برای حمایت از دامداران عشایر شرایطی فراهم‌شده تا 500 هزار رأس دام کوچک عشایر صادر شود و این فرصت برای همه دامداران فراهم است.

همچنین علیرضا اشرفی عضو هیئت‌مدیره شرکت مادر تخصصی در این نشست، از وجود 88 صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی با سرمایه 9 هزار میلیارد ریال خبر داد.