دلالان نهاده و مرغ زنده به مراجع قضائی معرفی خواهند شد

طبق اعلام بازرسی های استانی صورت گرفته از سوی بازرسان سازمان بازرسی کل کشور، دلالان نهاده و مرغ زنده به مراجع قضائی معرفی خواهند شد.

 

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، بسته خبری بازرسی‌های هفته اول آذر ماه این سازمان منتشر شد. مشروح این بسته خبری به شرح زیر است؛

دلالان نهاده و مرغ زنده به مراجع قضائی معرفی خواهند شد

ایلام- عیسی هواسی بازرس‌کل استان ایلام در جلسه ستاد تنظیم بازار استان با تاکید بر شناسایی دلالان نهاده و مرغ زنده در استان به کسانی که اقدام به واسطه‌گری و اخلال در امنیت غذایی مردم می‌کنند هشدار داد نسبت به استرداد نهاده‌ها یا برگشت مبالغ مربوط به آن اقدام کنند.

وی با اشاره به شناسایی کامل عوامل دخیل در زمینه اخلال در امنیت غذایی مردم تصریح کرد که گزارش کیفری و انتظامی مرتبط با افعال ارتکابی آنها به مراجع ذیصلاح ارسال خواهد شد.

پیگیری مغایرت در صورت‌های مالی شهرداری یزد

یزد- با پیگیری‌های بازرسی‌کل استان یزد، شرکت مخابرات ایران منطقه یزد بابت دریافت مبالغ اضافی آبونمان تلفن ثابت از مشترکین محکوم به پرداخت ۷۵ میلیارد ریال جریمه و استرداد مبالغ اضافی شد و جریمه مذکور از حساب شرکت برداشت شده است.

همچنین پیرو اظهارات یکی از اعضای شورای اسلامی شهر یزد مبنی بر وجود مغایرت در صورت‌های حساب شهرداری یزد، بازرس کل استان به این موضوع ورود کرد و پس از حسابرسی‌های صورت گرفته و بررسی‌های تخصصی مقرر شد به استناد مصوبه شورای دستگاه‌های نظارتی استان، تیمی متشکل از نمایندگان سازمان بازرسی، دیوان محاسبات، اداره‌کل اطلاعات و یک نفر حسابرس خبره نسبت به بررسی مغایرت‌ها اقدام و نتیجه را اعلام کنند.

تخلف ۲.۷ میلیون دلاری یکی از شرکت‌های منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس

بوشهر- پیرو درج اخباری مبنی بر وقوع سوء‌جریان در یکی از شرکت‌های منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، موضوع در دستور کار بازرسی‌کل استان بوشهر قرار گرفت و پس از بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که مبلغ ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار دلار از تعهدات ارزی مربوط به سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ به سامانه نیما و سیستم بانکی واریز نشده است.

همچنین ملاحظه شد، به رغم خروج ۵۰۶ تن از محصولات تولیدی شرکت مورد اشاره، به ارزش یک میلیون و ۷۰۰ هزار درهم توسط شرکتی موسوم به میدل پلت شم در سال ۱۳۹۵ وجهی دریافت نشده و حسابدار فروش ارزی به صورت صوری مبلغ یاد شده را در حساب‌های شرکت ثبت کرده است و مسئولین بعدی نیز گرچه بعداً متوجه موضوع شده‌اند، لیکن به دلیل عدم دسترسی به شرکت خریدار که به احتمال فراوان این شرکت صوری و تنها یک ایمیل از آن موجود است، اقدامی صورت نداده‌اند. از طرفی، افراد دخیل در موضوع نیز به تدریج از شرکت مذکور منتقل و یا خارج شده‌اند.

ضرب‌الاجل ۴۵ روزه بازرس کل گیلان به مدیران و صاحبان کالاهای ترخیص نشده

گیلان- بازرس کل استان گیلان به صاحبان کالا و مدیران دستگاه‌های متولی به منظور ترخیص کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی از انبارهای بندرانزلی ضرب‌الاجل ۴۵ روزه داد. سیف‌اله مسرور این دستور را در بازدید سرزده از دو گلوگاه اساسی ترخیص و تجارت کالاهای اساسی در منطقه آزاد و گمرک بندرانزلی صادر کرد.