تفاوت های مرغ یخی و مرغ تازه

یکی از محبوب ترین غذا های مورد استفاده ی انسان ها گوشت مرغ است. این پرنده که از شاخه ی طنابداران و از راسته ی ماکیان محسوب می شود، در سال های دور، توسط انسان اهلی شده و از همان سال ها به عنوان یکی از مهم ترین منابع غذایی و پروتئینی مورد مصرف انسان بدل شده است. هر چیزی دارای خواص و مضراتی است؛ فواید مصرف گوشت مرغ، بیشتر از مضرات آن است. اما زیاده روی در مصرف هر چیز، قطعا پیامد های نامطلوبی را در بر خواهد داشت. هدف از نگارش این مقاله، تلاش برای بهبود تغذیه ی انسان ها در مورد مصرف گوشت مرغ و در نهایت، بهبود وضعیت سلامت انسان هاست.

 

مرغ منجمد یا مرغ تازه؟!

گوشت مرغ در بازار به دو روش توزیع می شود: گوشت منجمد (یخی) و گوشت تازه (یخچالی).

مرغ منجمد معمولا قیمت کمتری نسبت به مرغ تازه دارد؛ برخی ها معتقد اند عرضه ی مرغ های یخی با توجه به اختلاف قیمت قابل توجهی که نسبت به مرغ تازه دارد، به دلیل تنظیم بازار است، اما متخصصان حوزه ی تغذیه و طب سنتی نظرات دیگری دارند؛

بهتر است بدانید که از لحاظ ارزش غذایی، میان این دو، تفاوت هایی وجود دارد.

بنا به اذعان کارشناسان حوزه ی تغذیه و طب سنتی، مصرف مرغ منجمد هیچگاه جایگزین مناسبی برای مرغ تازه نخواهد بود؛ در طی انجماد گوشت مرغ، ویتامین ها و مواد معدنی مفید موجود در آن از بین می رود، حتی اگر از حالت انجماد خارج شود، باز هم ارزش غذایی اش به مرغ تازه نمی رسد؛ چراکه شکل مولکول هایش تغییر کرده و نمی تواند تاثیر مفیدی برای بدن داشته باشد.

فرآیند انجماد به سرعت و در دمایی حدود 45- درجه صورت می گیرد که در این حالت، مولکول های گوشت مرغ به سرعت از هم گسیخته شده و ساختار پروتئینی و آمینو اسید های آن از هم می پاشد که این امر سبب کاهش ارزش غذایی آن می شود. افزون بر اینکه مرغ منجمد متحمل نوسانات دمایی می شود که این نوسانات دمایی منجر ایجاد فرصت برای رشد باکتری ها در اندام مرغ می شود. با این حال، برخی ها عرضه ی مرغ یخی را، به بهانه ی تنظیم قیمت مرغ در بازار، توجیه می کنند.

 

بیشتر بخوانید: فواید گوشت مرغ

عدم رعایت شرایط نگهداری گوشت منجمد، مزید برعلت شده است؛

متاسفانه علاوه بر علل گفته شده در فوق، عدم رعایت اصول نگهداری گوشت منجمد نیز یک امتیاز منفی به مضرات مرغ یخی اضافه می کند.

شرایط بهداشتی مناسبی برای نگهداری گوشت مرغ، از مرحله انجماد تا رسیدن به دست مصرف کننده وجود ندارد.

 

به گفته ی دریایی، متخصص طب سنتی، تغذیه و گیاهان دارویی، اگر مرغی بیش از یک ماه از تاریخ منجمد شدنش گذشته باشد، بخواهد مورد مصرف قرار گیرد، نه تنها از ارزش غذایی پایین تری نسبت به مصرف مرغ تازه برخورداراست، بلکه می تواند به بدن انسان آسیب برساند؛ حال آنکه از تاریخ منجمد شدن برخی گوشت های موجود در بازار، حدود، 10 ماه می گذرد. همچنین نوسانات دمایی به وجود آمده در طول زمان انجماد، باعث ایجاد شرایط مناسب برای رشد میکرو ارگانیسم ها می شود.

 

 

کلام آخر؛

 

هیچگاه گوشت منجمد، جای گوشت تازه را نخواهد گرفت؛ علاوه بر آن، شرایط مناسبی برای نگهداری گوشت، از مرحله ی انجماد تا رسیدن به بازار مصرف وجود ندارد. انجماد سریع گوشت باعث شکستن ساختار های پروتئینی می شود که این امر سبب کاهش ارزش غذایی و جلوگیری از رسیدن مواد معدنی مفید و لازم به بدن می شود. همچنین نوسانات دمایی منجر به ایجاد شرایط مطلوب برای رشد باکتری ها در قسمت های مختلف گوشت مرغ می شود. درضمن با خروج از حالت انجماد، هیچ گاه ارزش غذایی اش به مرغ تازه نخواهد رسید.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که داشتن تغذیه سالم برای سالم ماندن بدن و پیشگیری از انوع بیماری ها ضروری است؛ پس موادی را مصرف کنید که از ارزش غذایی مطلوبی برخوردار باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *