تدبیر دولت برای مرغداران مازندرانی، جمع‌آوری روزانه۴۰۰تن مرغ مازاد

یک مقام مسئول با بیان اینکه روزانه حدود ۸۰۰ تن مرغ مازاد از بازار جمع‌آوری می‌شود، گفت: نصف حجم خرید در کشور متعلق به استان مازندران است، ضمن اینکه ارزانی مرغ سبب شده تقاضا برای مرغ منجمد محدود باشد.

معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام در گفتگو با مهر با اشاره به کاهش قیمت مرغ در بازار، اظهار داشت: در همین راستا و برای کمک به تثبیت قیمت در بازار، شرکت پشتیبانی امور دام حجم خرید مرغ مازاد مرغداران را افزایش داده است.

عباس والوزی با بیان اینکه به دلیل عدم کشش بازار، تولیدکنندگان مرغ بیشتری را به دولت تحویل می‌دهند، گفت: در حال حاضر حجم خرید مرغ مازاد تولیدکنندگان روزانه تقریباً بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ تن است و این میزان نسبت به حدود یک هفته قبل که حجم خرید روزانه ۳۰۰ تن بوده، نزدیک به ۸۰ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به شیوع آنفلوانزای مرغی در مازندران و شرایط ایجادشده در این استان، اظهار داشت: بهترین کاری که در شرایط فعلی شرکت پشتیبانی امور دام می‌توانست انجام دهد، این بود که حجم خرید مرغ مازاد در مازندران را افزایش چشمگیری بدهد، ضمن اینکه چون امکانات ذخیره‌سازی در این استان محدود است، ما تلاش می‌کنیم مرغ‌های خریداری‌شده را پس از انجماد و بسته‌بندی با سرعت به استان‌های دیگر انتقال دهیم و بدین ترتیب کمک کنیم که در مازندران کشتار بیشتری انجام شود.

این مقام مسئول، میزان خرید روزانه مرغ مازاد در مازندران را حدود ۴۰۰ تن عنوان کرد و افزود: نصف حجم خرید مرغ مازاد در کشور متعلق به استان مازندران است.

والوزی با بیان اینکه نمایندگی‌های شرکت پشتیبانی امور دام در استان‌ها به‌اندازه نیاز مرغ منجمد دریافت کرده‌اند و آمادگی توزیع آن را دارند، گفت: مراجعات عوامل توزیع به نمایندگی‌های ما به دلیل تقاضای کم در بازار، محدود بوده است.

وی اضافه کرد: با توجه به گرایش مردم کشور برای مصرف مرغ گرم و پایین بودن قیمت این نوع مرغ در بازار، استقبال از خرید مرغ منجمد محدود است. ضمن اینکه ما مرغ منجمد را به قیمت ۵۱۰۰ تومان عرضه می‌کنیم و قیمت این کالا برای مصرف‌کنندگان بین ۵۴۰۰ تا ۵۵۰۰ تومان است.

این مقام مسئول، ذخایر مرغ منجمد شرکت پشتیبانی را ۱۱۰ هزار تن اعلام کرد و افزود: از ابتدای سال تاکنون حدود ۴۰ هزار تن مرغ از تولیدکنندگان خریداری‌شده است.