افت ۱۸ هزار واحدی شاخص بورس در معاملات امروز بازار

به گزارش ایرنا، شاخص هم‌وزن با ۱۰ هزار و ۹۹۵ واحد کاهش به ۶۶۳ هزار و ۲۲۱ واحد و شاخص قیمت با ۶ هزار و ۲۵۵ واحد افت به ۳۷۷ هزار و ۳۳۱ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از پنج میلیارد و ۱۶۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۴ هزار و ۸۱۶ میلیارد ریال معامله شد.

تامین سرمایه امین (امین) با ۶۰ واحد، کارخانجات تولیدی شهید قندی (بکام) با ۵۸ واحد، بیمه اتکایی امین (اتکام) با ۴۷ واحد، خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۴۰ واحد و بیمه دانا (دانا) با ۳۹ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل؛ فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۳۵۲ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۹۳۵ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۸۲۷ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۷۸۳ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۶۷۶ واحد و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۴۸۸ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، ایران خودرو (خودرو)، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، گروه مالی شهر (شهر)، سامان گستر اصفهان (ثامان)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، کشت و صنعت پیاذر (غاذر) و زامیاد (خزامیا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۱۲ هزار برگه سهم به ارزش سه هزار و ۷۸۱ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز در امروز بیش از ۲۵۹ واحد کاهش داشت و به ۲۴ هزار و ۷۹۳ واحد رسید. در این بازار بیش از سه میلیارد و ۴۴۳ میلیون برگه سهم و اوراق مالی داد و ستد شد.

سرمایه‌گذاری صبا تامین (صبا)، مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان)، بیمه دی (ودی)، نیان الکترونیک (نیان)، سرمایه گذاری مس سرچشمه (سرچشمه)، سیمان ساوه (ساوه) و مجتمع صنایع لاستیک یزد (پیزد) با تأثیر مثبت بر این شاخص همراه بودند.

همچنین ایران خودرو دیزل (خاور)، پلیمر آریاساسول (آریا)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، صنعتی مینو (غصینو)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پتروشیمی تندگویان (شگویا) و پتروشیمی مارون (مارون) با تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.